15 lipca 2024 23:04
Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci

Dlaczego warto skorzystać z usług kosmetyczki i zdecydować się na profesjonalną stylizację paznokci? Prawie zawsze kobiety ciężko pracowały nad swoim wyglądem, aby zwiększyć swoją atrakcyjność. Nie wystarczy jednak wydawać pieniędzy na ładne ciuchy – dobry wygląd to także dbałość o prawidłową pielęgnację całego ciała. Dlatego też usługi fryzjerów i kosmetyczek cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest stylizacja paznokci. Co warto wiedzieć?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Korzystając z usług kosmetyczki klientki mogą być pewne, że są w pełni bezpieczne. Zwykle stylizacją paznokci zajmuje się osoba, która ukończyła odpowiednie studia z zakresu kosmetologii. Czasem trafi się na kosmetyczki, które przeszły jedynie specjalne kursy, ale renomowane salony często zatrudniają osoby z wysokim wykształceniem, a co za tym idzie, z odpowiednimi umiejętnościami wykonywania różnych zabiegów. To bardzo ważne pytanie, a prawidłowa stylizacja paznokci powinna być procesem całkowicie bezpiecznym. Odpowiednio wykształcony kosmetolog będzie w stanie zauważyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu, jeśli klientka cierpi na choroby skóry wykluczające możliwość skorzystania z takich usług.

Jak stylizacja paznokci wygląda w praktyce?

Klientka po wizycie w salonie kosmetycznym może się całkowicie zrelaksować, ponieważ od tego momentu jest pod dobrą opieką. Nie martw się o nic – usiądź wygodnie w fotelu i ciesz się zabiegiem. Na wstępie kosmetyczka oceni stan Twojej skóry i dokładnie obejrzy Twoje dłonie, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Stylizacja paznokci to proces czasochłonny – aby cieszyć się pięknymi dłońmi, trzeba liczyć się z tym, że czas u kosmetyczki może trwać od kilku minut do dwóch godzin. Czas trwania zabiegu zależy od tego, czy zdecydujesz się na przedłużenie paznokci specjalnym żelem, czy zdecydujesz się na tzw. lakier hybrydowy.

Jakie czynności wykonują kosmetyczki zajmujące się stylizacją paznokci?

Stylizacja paznokci
Stylizacja paznokci

Najpierw paznokcie zostaną dokładnie oczyszczone specjalnym płynem, który usuwa olej z paznokci, dzięki czemu zabieg można wykonać w profesjonalny sposób. Jeśli tego nie zrobisz, nawet najbardziej precyzyjny manicure nie będzie się dobrze trzymał. Po odtłuszczeniu dłoni kosmetyczka delikatnie spiłuje część płytki paznokcia specjalnym pilnikiem, aby zapewnić lepszą przyczepność żelu lub lakieru hybrydowego. Następnie zostanie nałożona tzw. baza, która utwardzi paznokieć. Proces stylizacji paznokci jest bardzo czasochłonny, ponieważ za każdym razem, gdy kosmetyczka maluje paznokcie specjalnym lakierem, trzeba włożyć dłonie do specjalnej lampy. Lakiery hybrydowe utwardzają się pod wpływem promieniowania UV i utrzymują dłużej niż standardowe lakiery, które można kupić w każdej drogerii. Masz mnóstwo kolorów do wyboru. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich paznokci. Jeśli lubisz wyraziste zdobienia, możesz poprosić kosmetyczkę zajmującą się stylizacją paznokci o pokazanie specjalnego szablonu. Następnie możesz wybrać tematy, które Cię interesują. Po kilku minutach przenosi się na paznokcie. Z pewnością będziesz zachwycona metamorfozą swoich dłoni!

Dlaczego warto wybrać się do kosmetyczki, nawet jeśli czasem jest drogo?

Nie martw się, że wydasz zbyt dużo pieniędzy na stylizację paznokci. Zadbane dłonie mogą być oszałamiającą ozdobą współczesnej kobiety. Właściwy wygląd pomoże Ci wywrzeć inspirujące wrażenie na znajomych lub osobach, z którymi pracujesz. Samodzielne wykonanie zdobienia paznokci nie jest łatwym zadaniem. Często występują odpryski farby lub niewykwalifikowane skórki farby. Aby Twój manicure wyglądał świetnie, skorzystaj z usług kosmetyczki. Każdy przeszkadzający w zabiegu fragment starego naskórka zostanie odpowiednio wycięty, dzięki czemu unikniesz problemów związanych z krwawieniem skóry. Profesjonalne kosmetyczki z pewnością zajmą się Twoimi dłońmi na najwyższym poziomie. Możesz nie tylko poprawić ich wygląd, ale także cieszyć się przyjemnym zapachem różnych olejków. Aby naskórek był odpowiednio nawilżony, można oczywiście w gabinecie kosmetycznym użyć specjalnej oliwki.

Zadbane dłonie to świetna wizytówka nowoczesnej kobiety

Bez względu na to, jaki typ stylizacji preferujesz, zadbane paznokcie dodadzą blasku i doskonale zaakcentują każdą stylizację. Zadbaj o swoje dłonie, gdy idziesz do salonu piękności. Podaruj sobie odrobinę luksusu i poczuj prawdziwą sensację! Dobrze wykonany manicure z pewnością doda Ci pewności siebie i sprawi, że będziesz chętniej eksponować swoje dłonie. Piękny manicure możesz zaakcentować delikatnymi dodatkami, takimi jak mały pierścionek ze srebra lub złota.