Implanty dentystyczne – plusy i minusy: proces wszczepiania implantów dentystycznych, czyli śrub umożliwiających trwałe mocowanie…

Medycyna estetyczna – podstawy
Medycyna estetyczna – podstawy, z którymi musimy się zapoznać – jeszcze dekadę temu zmiana sylwetki była domeną gwiazd i celebrytów, dziś stała się bardzo powszechna i społecznie akceptowana. Choć często kojarzy się to z poważniejszymi operacjami plastycznymi, trzeba mieć świadomość, że nie zawsze są to zabiegi inwazyjne i fundamentalnie zmieniające organizm pacjenta. To wszystko za sprawą branży beauty, którą można nazwać „dobrą siostrą” chirurgii plastycznej. Czym dokładnie jest i czym różni się od swojego odpowiednika?
Czym jest medycyna estetyczna i czym różni się od chirurgii plastycznej?

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny pokrewna chirurgii plastycznej, ponieważ zajmuje się modyfikacją wyglądu ludzkiego ciała, zakłada jednak stosowanie wyłącznie zabiegów nieinwazyjnych – takich, które można wykonać powierzchownie, bez użycia skalpel. Ze swojej strony został spopularyzowany w 1989 roku wraz z wprowadzeniem rewolucyjnego botoksu – ale podobno istniał już w czasach starożytnego Egiptu. Samo w sobie wydaje się raczej wynikać z potrzeby niż z konieczności, jako coś przydatnego w życiu, ale właśnie w celu zmiany wyglądu.
Z kolei chirurgia plastyczna zrodziła się z konieczności, zwłaszcza że wojny rozdarły świat, pozostawiając wiele osób rannych i zdeformowanych, często mechanicznie, z wyglądu. Przemysł pozwala uporać się z tymi zniekształceniami i jest obecnie używany zarówno do nich (a więc do usuwania blizn, deformacji i innych tego typu chorób, wrodzonych), jak i do modyfikowania ciała pacjenta według własnej woli.
Chirurgia plastyczna to bardziej agresywna dziedzina, która pozostawia ślady. Jest jednak również bardzo wydajny i pozwala zrobić prawie wszystko. Medycyna estetyczna z kolei korzysta wyłącznie z metod naturalnych i nieinwazyjnych – radzi sobie jednak z dużo mniejszymi dolegliwościami. Ta pierwsza jest stała, a druga tymczasowa.
Chirurgia plastyczna czy medycyna estetyczna – którą wybrać?
Jeśli zdecydujemy się na jakiekolwiek zmiany w naszym ciele, naturalnym jest poszukiwanie sposobów… tylko naturalnych sposobów, które w żaden sposób nie ingerują w jego strukturę. Z tego powodu w tym przypadku pierwszą opcją, którą powinniśmy rozważyć, jest skorzystanie z kosmetologii medycznej. Jednak nie wszystkie zmiany da się dzięki niemu osiągnąć, ale przed przystąpieniem do bardziej agresywnego zabiegu warto sprawdzić, czy satysfakcjonuje nas możliwość tego pierwszego. Medycyna estetyczna to opcja bezpieczna, ale też tymczasowa – więc jeśli planujemy zmianę, do której nie jesteśmy do końca przekonani, możemy od niej zacząć. W przypadku niepowodzenia, bez względu na wszystko, skóra wraca do swojego pierwotnego stanu, nienaruszona i doskonale zdrowa.
Najpopularniejsze zabiegi w medycynie estetycznej
Medycyna estetyczna w Warszawie stale się rozwija, oferując coraz to nowsze, skuteczniejsze, ale jednocześnie zawsze bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi. Chociaż jest ich wiele i dotyczą większości części ciała, do najczęściej stosowanych należą:
- Redukcja cellulitu – w chirurgii odbywa się to poprzez odsysanie tłuszczu, natomiast medycyna estetyczna polega na pobudzaniu organizmu do rozpuszczania i wydalania komórek tłuszczowych – najczęściej poprzez przyjmowanie odpowiednich preparatów lub zastosowanie technologii ultradźwiękowej;
- Lifting skóry – zwykle polega na wstrzykiwaniu botoksu, ale dostarcza również bodźca stymulującego naturalne właściwości regeneracyjne skóry, jednocześnie odmładzając skórę;
- Lifting opadających powiek – wykonywany technologią plazmową, bardzo skuteczny i szybki, nie powodujący skutków ubocznych;
- Powiększanie piersi – zabieg często zaskakujący, bo najczęściej kojarzony z chirurgią plastyczną. Działa tylko na najmniejsze piersi i pozwala im urosnąć nawet o jeden rozmiar większy.
Warto przypomnieć, że oba dają jedynie tymczasowe efekty. Nie oczekuj więc, że posłuży Ci przez wiele lat. Ze względu na swoje bezpieczeństwo, nieinwazyjność i bezbolesność, zabiegi te można z łatwością powtarzać w celu odnowienia towarzyszących efektów.
Wnioski
Medycynę estetyczną śmiało można nazwać „przemysłem przyszłości”. Nie bez powodu jest coraz częściej stosowana, a sama w sobie przyciąga nawet byłych zagorzałych zwolenników chirurgii plastycznej. Nie dość, że pozwala na osiągnięcie bardzo długotrwałych (z pewnością nie permanentnych) efektów i zgodnie z oczekiwaniami, to dąży do ich osiągnięcia metodami bezpiecznymi, bezbolesnymi i całkowicie nieinwazyjnymi. Warto się tym również zainteresować – zwłaszcza jeśli dbamy o swoje ciała i nie chcemy ich narażać na niebezpieczeństwo.