15 lipca 2024 23:35
Jak wybrać dobrą kancelarię frankową?

Jak wybrać dobrą kancelarię frankową?

Jak wybrać dobrą kancelarię frankową? Osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich często chcą zmiany warunków kredytowania. Niemniej jednak bez pomocy odpowiednich osób nie jest to możliwe. Wtedy też kredytobiorcy udają się do kancelarii, która oferuje pomoc frankowiczom. Czy możemy być to zwykła kancelaria adwokacka? Odpowiadamy.

Kredyt we frankach – o co chodzi?

Na początku zastanówmy się, czego w ogóle mogą domagać się osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich? Otóż sam kredyt frankowy jest indeksowanym produktem bankowym, zatem rozliczany jest w oparciu (w tym przypadku) o kurs franka szwajcarskiego. Kredytobiorcy, których rata po uwolnieniu franka szwajcarskiego skoczyła mocno do góry, chcą zmian warunków kredytowania. Czego dokładnie mogą się domagać od banku? Mają oni dwa rozwiązania. Albo będą zabiegać o odfrankowienie kredytu albo o unieważnienie umowy kredytowy. Odfrankowienie polega na przewalutowaniu kredytu. Od tego momentu spłaty dokonywać będą oni w złotówkach, a nie we frankach. Tymczasem unieważnienie umowy kredytowy ma za zadanie przywrócić stan sprzed zawarcia umowy. Oznacza to, że sytuacja frankowiczów ma wyglądać tak, jak gdyby do zawarcia umowy nigdy nie doszło. W praktyce chodzi o to, aby bank oddał kredytobiorcy zapłacone raty, a kredytobiorcy bankowi – pożyczony kapitał. Do czego dążą frankowicze? Najczęściej do odfrankowienia kredytu. W praktyce bowiem takie orzeczenie jest uzyskać o wiele prościej, niż orzeczenie o unieważnieniu umowy. Natomiast sama kancelaria od kredytów frankowych https://odfrankuj.org/kancelaria-frankowa-wielkopolska/ może pomóc zadłużonym i w jednej i w drugiej sprawie.

Jak wybrać dobrą kancelarię frankową?

Jak wybrać dobrą kancelarię frankową?Jak grzyby po deszczu pojawiają się oferty prawników od kredytów frankowych. Gwarantują oni pomoc kredytobiorcom w każdej sytuacji, bez względu na ich stan majątku czy oczekiwania. Tymczasem wybierajmy jedynie oferty prawdziwych kancelarii kredytów frankowych. Co je charakteryzuje? Przede wszystkim nie specjalizują się one w szeroko pojętym prawie, w tym rodzinnym, gospodarczym czy karnym. Skupione są one wyłącznie na rozwiązywaniu spraw frankowiczów. Radca prawny od kredytów frankowych powinien specjalizować się przede wszystkim w prawie bankowym oraz w kwestii sporządzania umów. W sądzie nie możemy się bowiem powołać na złą sytuację materialną kredytobiorcy. Nie możemy także stwierdzić, że czujemy się poszkodowani uwolnieniem kursu franka. Kredytobiorca przyjmuje bowiem na siebie ryzyko kredytowe, które w przypadku kredytów walutowych jest o wiele wyższe. Ma on natomiast prawo podważyć konkretne zapisy umowy. To właśnie wadliwa umowa jest podstawą do odfrankowienia kredytu lub też jej unieważnienia. Kancelaria frankowa https://odfrankuj.org/ powinna pomagać większej ilości kredytobiorców – nie powinniśmy być jej pierwszymi klientami. W dobrych firmach pracują również specjaliści od bankowości, jednak niekoniecznie są to prawnicy. Wręcz przeciwnie – dobra współpraca bankowca i prawnika może być bardziej owocna, niż pomoc samego prawnika. Pamiętajmy, że dobry doradca frankowy, niestety, pobierze wysokie honorarium. Niemniej jednak najczęściej całości zapłaty dokonujemy dopiero po wygranej sprawie. Nie decydujmy się na pomoc osób, które zajmą się naszą sprawą “po okazyjnej cenie”. Dobry specjalista zawsze będzie wymagał większej zapłaty. Niemniej jednak zwróćmy też uwagę na jego kompetencje. W parze z wysokim wynagrodzeniem powinna iść bowiem duża wiedza i doświadczenie.

Po czym poznać dobrą kancelarię?

pomoc frankowiczomDobrego prawnika frankowego poznamy przede wszystkim po jego działaniach. Z pewnością nie jest to osoba, która od wejścia będzie nam przekonywać, że wygramy sprawę. Dobry prawnik przede wszystkim podejmie się analizy umowy kredytowej. Często ten etap trwa kilka dni, a nawet tygodni. Prawnik musi bowiem zwrócić uwagę na każdy, nawet najmniejszy zapis. Co więcej, w ciągu pierwszego spotkania przeprowadzi on z nami dogłębny wywiad. Na jego podstawie, wraz z analizą umowy, dokona oceny naszej szansy na wygraną. Następnie poinformuje nas o swoich spostrzeżeniach. Dobry adwokat z pewnością będzie zawiadamiał nas o tym, że walka z bankiem to długi proces. Zapyta nas też, czy na pewno jesteśmy na niego gotowi. Prawnik pomoże każdemu, nawet jeśli ten potencjalnie jest bez większych szans na wygraną. Niemniej jednak zanim podejmie się współpracy, ostrzeże klienta przed ryzykiem przegranej. Prawnicy często przed złożeniem pozwu decydują się na negocjacje z bankiem. Być może już na tym etapie uda nam się uzyskać w jakimś stopniu korzystne dla nas rozwiązania. Prawnik od kredytów frankowych stanowi dla nas przede wszystkim wsparcie. Nie odmawia udzielania odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania. Często rozważa wiele możliwości, jakie dają mu przepisy prawa. Z pewnością nie podejmuje decyzji w pośpiechu i pod naporem klienta. Dodatkowo reprezentuje nas na sali sądowej, a także pomaga sporządzić niezbędne pisma procesowe. Pamiętajmy, że kancelarię frankową zawsze możemy zmienić. Należy tego dokonać zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z przebiegu współpracy.

Odfrankuj.ORG kancelaria frankowa
ul. Kaszubska 53/3
70-226 Szczecin
532 395 444
www.odfrankuj.org
Pomoc | przy | kredycie
ul. Kaszubska 53/5
70-226 Szczecin
664 954 550
www.pomocprzykredycie.pl